fbpx

פרחי באך – איזה טיפוס אתה?

מאז שהתוודעתי לפרחי הבאך אני עושה בו שימוש נרחב והוא מהווה ליבה ל "נוסחת אירינה לאיכות חיים" . אני מוצאת את פרחי הבאך כבעלי עוצמה ובעלי יכולת לחולל שינוי עמוק אצל המטופלים שלי. כמי שדוגלת בדיוק מצאתי את פרחי הבאך ככלי מפליא הן לאבחון האדם והן למתן מענה מדוייק ואיכותי לבעיותיו. 

אז מה הם פרחי הבאך וכיצד נתגלו? ד"ר אדוארד באך ( 1886-1936) גילה את תכונות הפרחים אשר מביאים להקלה במצבים של חרדה, צער עמוק או רגזנות. מחקריו הרפואיים הובילו אותו להבנה שחלק כביר מריפוי המחלה מקורו במצב המנטלי והרגשי יותר מאשר בגוף עצמו. גם אני, בדומה לדוקטור באך, מאמינה בחיבור העמוק של גוף לנפש ומאמינה כי רבים מתחלואיו של האדם מקורם במצבו הרגשי. מתוך מקום זה אני מוצאת את פרחי הבאך ככלי טיפולי רב עצמה אשר בכל פעם מחדש מביא את מטופליי לתוצאות מרחיקות לכת בפתרון הנושאים המטרידים אותם. 

ד"ר באך מצא ושייך צמחים המביאים תקווה למוזנחים , כוח למותשים ונחמה לאלה ששרויים במתח מתמיד. לפי ד"ר באך כל מחלה, ולפחות מחלות כרוניות, משתנה על פי מצבי הרוח שלנו. פרחי באך אינם עוסקים בתקיפת המחלה אלא בשיפור מצב הרוח וחשיפת האני האמיתי והטבעי מתוך רובדי ההגנות והכיסויים שהתפתחו בתגובה למאורעות החיים. על פי הבנה זו המחלה הגופנית היא רק סימפטום לחוסר איזון נפשי או רוחני. פרוש הדבר שהגוף מגיב בכאב פיזי למצוקה נפשית. הגוף יכול להגיב בדרכים שונות למצוקה נפשית "מסוג דומה", ותגובה זו שונה מאדם לאדם. עדיין הבעיה האמיתית אינה הכאב או העיוות הגופני, אלא הגורם הפנימי, הרגשי והטבעי לבעיה שהוא לפי ראיה זו מצב המצוקה הנפשי. 

כאשר אני באה להרכיב את הנוסחה שלי, אני נעזרת לא אחת באבחוניו של דוקטור באך ולחלוקה שלו את טיפוסי בני האדם, חלוקה שאני מוצאת בכל פעם נכונה וקולעת לכל אחד ממטופליי. על פי דוקטור באך, ישנן 38 תמציות פרחי באך, אשר מחולקות לשבע קטגוריות כלליות, נוספת על אלה "תמצית ההצלה" אשר היא שילוב של מספר תמציות אחרות ומשמשת להרגעה במצבי לחץ, להתמודדות עם שוק , תאונה או פציעה וחרדות יומיומיות. 

אני מוצאת את רמת הדיוק של שיטה זו כראשונה במעלה ועקב כך הפכתי אותה לכלי מרכזי ביצירת הנוסחה שלי לאיכות חיים. את פרחי הבאך נוטלים כטיפות ,חסרות טעם וריח לרוב, מתחת ללשון במינונים אשר הולמים ותואמים את מצב המטופל. עקב היותן של טיפות הבאך טבעיות לחלוטין ונטולות כל התערבות כימיקלית בתהליך הכנתן, הינן בטוחות, אך יחד עם זאת המינונים והשילובים הנכונים מחוללים את התוצאה הרצויה וזה כבר תלוי ידע.

השאר תגובה

קצת עלי

מאז ומתמיד עניין אותי התחום הטיפולי- אני חשה כי אני יכולה לרתום את האמפתיה שבי, את הרגישות ואת השאיפה הבלתי מתפשרת שלי לריפוי והטבת חיים. 
על דגלי אני נושאת את הדיוק, האיכות והמושלמות אלה המסייעים לי בכל אשר אעשה. מתוך מקום זה בחרתי לעסוק במקצוע טיפולי אשר מאפשר לי למצות את מלוא יכולותיי וכן להביא מניסיוני. 

תוכן חדש

אבחון ממוחשב

אבחון ממוחשב – זו שיטה מהפכנית לאבחון רפואי שפותחה ע"י סוכנויות החלל בארה"ב ורוסיה! הנחת היסוד היא שכל נקודה בגוף האדם מחוברת חשמלית לאיבר מסוים.

המשך קריאה »

דמיון מודרך

דמיון מודרך הוא שיטה המשתמשת בדמיון כדי להשפיע על המצב הנפשי, להעלות מחשבות לא מודעות באופן אסוציאטיבי, ולתרגל את שליטת המוח על התפקודים הגופניים. השיטה

המשך קריאה »

אבחון ציורים

אבחון ציורי ילדים הוא שיטת מדידה והערכה בפסיכולוגיה של האישיות הנעזרת בציורי ילדים. השיטה מסייעת באבחון בעיות בתחומים הקשורים לגוף, לנפש וליחסים של הילדים עם

המשך קריאה »

יצירת קשר

דילוג לתוכן