fbpx

מהו דיקור סיני?

אודות דיקור סיני

דיקור סיני היא אחת מהשיטות הפופולאריות כיום ביותר והיעילות ביותר ברפואה סינית. הגישה הסינית הטבעית טוענת שבגוף קיימת מערכת תעלות אנרגיה בשם מרידאינים אשר לאורכם פזורות נקודות הדיקור. דיקור בנקודה מסוימת על המרידיאן מפעיל את הנקודה (לכל נקודה יש מטרה ותפקוד שונה) כאשר דקירה כזו גורמת למוח להפריש חומרים אנדרופינים אשר מסייעים לגוף לרפא את עצמו. סימנים לשימוש בדיקור סיני נתגלו לפני 5000 שנה. 
דיקור סיני התפשט למערב לאחר ביקור ניקסון בסין בשנות החמישים כאשר כתב אמריקאי שנאלץ לעבור ניתוח חירום, "הורדם" באמצעות דיקור וסיפר את סיפורו יוצא הדופן בעיתון. כמו כן, התערבות של ארגון הבריאות העולמי, שפתח תוכניות לימוד של דיקור בסין עבור רופאים מערביים, הוסיפה וקידמה את המודעות המערבית לדיקור הסיני. 

חזרה לאיזון צ'י באמצעות דיקור סיני

צ'י (Qi) הוא אכן מושג מרכזי ברפואה הסינית, והבנה שלו מהווה מפתח בריפוי כאבים ומחלות בשיטת הטיפול של דיקור סיני. על פי התפיסה הסינית, חוסר האיזון בין יין ליאנג גורם לתקיעות בזרימה של כוח החיים, הצ'י, ומביא לתחלואה. במצב של מחלה, זרימת הצ'י באיבר מסוים משתנה. דיקור סיני שואף להשפיע על תפוצת יין ויאנג במרידיאנים, לאפשר לצ'י לזרום בחופשיות ולהחזיר את הבריאות לגוף. 
כיצד מצב נפשי משפיע על הבריאות? צ'י הוא הגירסא הרוחנית הלא-פיסית של הדם, ותנועתו היא זו שמכוונת את זרם הדם. הצ'י הוא כוח פסיכו-פיסיולוגי המשפיע על מערכות הנשימה והדם ועל מחשבות פנימיות. יש קשר הדוק בין מחשבה וכוח החיים, נפש וגוף. 

רגשות אנושיים מקושרים לאיברי הגוף

עבור דיקור סיני, רגשות אנושיים הם בין הגורמים הפנימיים למחלות. לחץ נפשי, חרדה או דכאון עשויים לגרום למחלות, בעוד שרוגע, שמחה וסיפוק מקלים על כאבים, מחזקים את הבריאות ומשפרים את המערכת החיסונית. דיקור סיני מכיר ב-7 רגשות אנושיים: כעס, שמחה, חרדה, עצב, אבל, פחד ובהלה, כאשר כל מצב נפשי מקושר לאיבר מרכזי בגוף. כעס מקושר לכבד, התלהבות יתר מקושרת ללב, חרדה ואבל לריאות, עצב לטחול, ופחד ובהלה לכליות. הכבד אחראי על שימור כוח החיים בצורה של דם. הריאות מספקות חיוניות באמצעות האוויר שאנו נושמים. הלב אחראי על התנועה של כוח החיים בגוף. הכליות משמרות את כוח החיים בתמציות. הטחול מפיק את כוח החיים מתוך מזון ושתייה שאנו צורכים. דיקור סיני משקם את זרימת הצ'י, מחזיר את ההרמוניה לגוף ומחדש את האיזון בין יין ויאנג. 
אז מה שלום הצ'י שלכם היום?

השאר תגובה

קצת עלי

מאז ומתמיד עניין אותי התחום הטיפולי- אני חשה כי אני יכולה לרתום את האמפתיה שבי, את הרגישות ואת השאיפה הבלתי מתפשרת שלי לריפוי והטבת חיים. 
על דגלי אני נושאת את הדיוק, האיכות והמושלמות אלה המסייעים לי בכל אשר אעשה. מתוך מקום זה בחרתי לעסוק במקצוע טיפולי אשר מאפשר לי למצות את מלוא יכולותיי וכן להביא מניסיוני. 

תוכן חדש

אבחון ממוחשב

אבחון ממוחשב – זו שיטה מהפכנית לאבחון רפואי שפותחה ע"י סוכנויות החלל בארה"ב ורוסיה! הנחת היסוד היא שכל נקודה בגוף האדם מחוברת חשמלית לאיבר מסוים.

המשך קריאה »

דמיון מודרך

דמיון מודרך הוא שיטה המשתמשת בדמיון כדי להשפיע על המצב הנפשי, להעלות מחשבות לא מודעות באופן אסוציאטיבי, ולתרגל את שליטת המוח על התפקודים הגופניים. השיטה

המשך קריאה »

אבחון ציורים

אבחון ציורי ילדים הוא שיטת מדידה והערכה בפסיכולוגיה של האישיות הנעזרת בציורי ילדים. השיטה מסייעת באבחון בעיות בתחומים הקשורים לגוף, לנפש וליחסים של הילדים עם

המשך קריאה »

יצירת קשר

דילוג לתוכן