פסיכודרמה

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

פסיכודרמה היא טיפול נפשי המשתמש בכלים מעולם הדרמה והתאטרון. 

"פסיכה"= נפש, "דרמה"= פעולה. פסיכודרמה- פעולה של נפש. פסיכודרמה היא שיטת טיפול המציעה לעשות את הדברים, להביאם לכדי פעולה, במקום רק לדבר עליהם, כפי שנהוג בפסיכותרפיה הקלסית. 

בטיפול הפסיכודרמטי משתמשים במשחק התפקידים וטכניקות נוספות על מנת להוציא את השינוי אל הפועל, להרגיש אותו בגוף, ולבסס את החיבור לחלק החדש הזה שגילינו בעצמנו. על מנת להרגיש שהחלק החדש שהכרתי בעצמי, החלק שיודעה לכעוס, החלק שיודעה לאהוב, הוא באמת שלי, לא מספיק לדבר עליו, צריך גם לראות ולחוש אותו, לפעול ולשחק אתו. 

טיפול בפסיכודרמה יכול לעזור במקרים של: יחסים בינאנושיים ומשפחתיים, דאגות סטרס וחרדות, תחושת דיכאון ותקיעות, חוסר אושר, מחלות פסיכוסומאטיות (כאבי ראש, כאבי בטן וכו' המושפעים גם ממצב רגשי). 

הפסיכודרמה היא אחת משיטות הטיפול בהבעה ויצירה.

השאר תגובה

קצת עלי

מאז ומתמיד עניין אותי התחום הטיפולי- אני חשה כי אני יכולה לרתום את האמפתיה שבי, את הרגישות ואת השאיפה הבלתי מתפשרת שלי לריפוי והטבת חיים. 
על דגלי אני נושאת את הדיוק, האיכות והמושלמות אלה המסייעים לי בכל אשר אעשה. מתוך מקום זה בחרתי לעסוק במקצוע טיפולי אשר מאפשר לי למצות את מלוא יכולותיי וכן להביא מניסיוני. 

תוכן חדש

פסיכודרמה

פסיכודרמה היא טיפול נפשי המשתמש בכלים מעולם הדרמה והתאטרון.  "פסיכה"= נפש, "דרמה"= פעולה. פסיכודרמה- פעולה של נפש. פסיכודרמה היא שיטת טיפול המציעה לעשות את הדברים,

המשך קריאה »

אבחון ממוחשב

אבחון ממוחשב – זו שיטה מהפכנית לאבחון רפואי שפותחה ע"י סוכנויות החלל בארה"ב ורוסיה! הנחת היסוד היא שכל נקודה בגוף האדם מחוברת חשמלית לאיבר מסוים.

המשך קריאה »

דמיון מודרך

דמיון מודרך הוא שיטה המשתמשת בדמיון כדי להשפיע על המצב הנפשי, להעלות מחשבות לא מודעות באופן אסוציאטיבי, ולתרגל את שליטת המוח על התפקודים הגופניים. השיטה

המשך קריאה »

יצירת קשר

דילוג לתוכן