דיקור סיני לפוריות

נובמבר 09, 2013 אירינה יוחננוב
 

בין 30-40% ממקרי אי פוריות אצל נשים נובעים ממחזור לא סדיר של האישה. כ-30-40% ממקרי אי פוריות נובעים מבעיה מכנית כלשהי באברי הרבייה ודורשים התערבות רפואית על מנת לאפשר הריון. אולם כ-10% ממקרי האי פוריות נובעים מסיבה שאינה ניתנת להגדרה. כל הבדיקות תקינות אולם הזוג אינו מצליח להיכנס להריון.

אחת מתוך חמש נשים סובלת ממחזור לא סדיר באופן קבוע. בזמן ניסיונות כניסה להריון חוסר היכולת לצפות את זמן המחזור הבא מקשה על כניסה להריון. הסיבה למחזור לא סדיר מוגדרת כחוסר איזון הורמונלי ולרוב האישה מטופלת בהורמונים. בגורמי אי פוריות האחרים שיטות הטיפולים נעות בין הפרייה חוץ גופית, הפרייה תוך רחמית, השבחת זרע וטיפול הורמונלי.

לעידוד פוריות דיקור סיני יכול להחליף טיפול הורמונלי במצבים של מחזור לא סדיר ולעודד הפריה כאשר בדיקות הפוריות תקינות אך הזוג לא מצליח להיכנס להריון.

דיקור סיני כטיפול אלטרנטיבי לטיפולי פוריות הורמונליים

במקרים בהם הבדיקות תקינות ובעיית אי הפוריות אינה ניתנת להגדרה, ניתן להשתמש בדיקור סיני על מנת לטפל באי יכולת להיכנס להריון. על פי הרפואה הסינית, בעיות פוריות מופיעות בנשים כתוצאה מחולשה אנרגטית שנגרמת מלחץ, מתח, דאגה או עבודה מאומצת. לרוב, דיקור סיני אינו מחליף טיפולי פוריות אלא מתבצע בשילוב איתם.

כיצד דיקור סיני מטפל באי פוריות

דיקור סיני יכול להסדיר את הביוץ ואת המערכת ההורמונלית, להגביר את זרימת הדם אל מערכת הרבייה ובכך לשפר את עיבוי הרירית ברחם ואת קליטת העובר. דיקור סיני ישאף למלא, להגביר ולרענן את תמצית החיים, להסיר את החסימה בכבד ולהביא לאיזון הורמונלי, לשחרר את שרירי הבטן והתכווצויות ברחם ולהזרים אנרגיה לאברי הרבייה על מנת לאפשר כניסה להריון.