דיקור סיני למיגרנה

נובמבר 09, 2013 אירינה יוחננוב
 

ממה נובעת מיגרנה?

הסיבות להופעת מיגרנה רבות ומגוונות, ומשפיעות בצורות שונות על אנשים שונים.
מחקרים מוכיחים כי קיים קשר ישיר בין ההורמונים הנשיים לבין הופעת מיגרנה. סמוך להופעת המחזור החודשי יופיעו התקפי מיגרנה אצל נשים בתדירות גבוהה יותר, ובגיל המעבר, עם היחלשות הפרשת ההורמונים הנשיים נחלשים באופן ניכר התקפי המיגרנה. באופן כללי, נשים סובלות פי ארבע ממיגרנות מגברים.
ידוע גם כי מזג אויר קיצי גורם למיגרנות אצל אנשים שיש להם נטייה טבעית לכך, וזאת בשל מזג האוויר החם הגורם להתרחבות כללית של כלי הדם. בנוסף, מזונות כמו שוקולד, קפה, ואלכוהול, ומזונות עתירי כולסטרול משפיעים גם כן על תדירות התקפי המיגרנה בגלל הקשר הישיר שלהם לסתימת כלי דם. גורם נוסף להופעת מיגרנה הוא מצבים רגשיים קיצוניים כגון מתח, פחד, לחץ וכעס יכולים להביא לתגובה פיזית נגדית ולהופעה של התקפי מיגרנה

מה זה מיגרנה?

מיגרנה היא התקף פתאומי של התרחבות כלי דם בראש. כלי הדם המורחבים מצטופפים בראש ונוגעים, עקב התרחבותם, בעצבים חשופים המשדרים תחושת כאב שמשמעה סכנה. הכאב החד אותו אנו חשים הוא למעשה מנגנון התראה של הגוף למודעות שלנו לגבי סכנה ממשית המתקרבת, וגורם לנו לפעול על מנת להפסיק את הכאב ובכך את גורם הסכנה.
רובנו מכירים את הכאב החד הזה שתוקף אותך פתאום בראש – בקודקוד, ברכות, במרכז הראש, או בעורף. מאז ימי ההיסטוריה הראשונים סבלו בני האדם מכאבי ראש ועד היום למדע המודרני אין תשובה והסבר חד משמעיים להיווצרות הכאבים. הרפואה המערבית מציעה שלל תרופות ומשככי כאבים נגד כאבי ראש, חלקם יעילים יותר עבור אנשים מסוימים וחלקם יעילים פחות, אך כמעט בכל בית ניתן למצוא אקמול, דקסמול, אופטלגין או נורופן כערכת עזרה ראשונה נגד כאבי ראש.

טיפול במיגרנה

הטיפול התרופתי שמציעה הרפואה המערבית מבוסס על שימוש בתרופות המכילות סרוטונין ואנדרופינים הגורמים להתרחבות והתכווצות של כלי הדם. מתוך כך מופיעות תופעות לוואי הקשורות לאי סדירות של מחזור הדם ולהתרחבות או התכווצות יתר של כלי הדם.
דיקור סיני לעומת זאת גורם לשחרור טבעי של סרוטונין ואנדרופינים בגוף על ידי איזון טבעי של הגוף. דיקור סיני מאזן את הגוף אנרגטית ופיזית ומנחה את הגוף עצמו כמה חומרים להפריש לצורך הטיפול בהתקפים.
דיקור סיני הוכח על ידי סקרים רבים כפתרון יעיל למיגרנות ולהורדה משמעותית עד כדי ביטול הישנותם של התקפי מיגרנה.