דיקור סיני וכאבי גב

נובמבר 09, 2013 אירינה יוחננוב
 

כאבי גב הם כאבים נפוצים מאוד ומופיעים בצורה כזאת או אחרת אצל קרוב ל-80% מהאוכלוסיה. גברים, נשים, צעירים וילדים סובלים בשלב כזה או אחר בחייהם מכאבי גב, ולאחרונה החלו לגלות גם בעולם המערבי את מה שבמזרח ידעו כבר מזמן, דיקור סיני הוא התרופה הטובה ביותר לכאבים אלה.

למה כואב הגב?

כאבי גב נוצרים כתוצאה מיציבה לא נכונה, מאמצים ממושכים, פעילות פיזית מוגזמת ולא מבוקרת, עישון, ותזונה לא נכונה, שלא נדבר על כל הסיבות הנפשיות לכאבים – מתח, דיכאון, מרמור, עקשנות, ופחד. לפני הדיקור הסיני, או משככי הכאבים, התרופה הכי טובה היא מניעה, ולכן כדאי לעשות ספורט, לשפר את היציבה, להקפיד שלא להרים משאות מעבר ליכולת ולאכול נכון ומאוזן.

שיטות טיפול ברפואה המערבית

עד עכשיו שיטות הטיפול הנפוצות לכאבי גב ברפואה המערבית היו מוגבלות, וכללו טיפול בפיזיוטרפיה, שיפור היציבה לאחר הפגיעה, המלצות לפעילות גופנית לחיזוק השרירים התומכים בגב, ושימוש רב במשככי כאבים, שכמובן לא מטפלים בבעיה, אלא רק בסימפטום ומקלים על הכאב.

דיקור סיני וכאבי גב

הדיקור הסיני ידוע בתרבויות המזרח מאות שנים כשיטת טיפול יעילה ביותר למגוון רחב מאוד של בעיות פיזיות ונפשיות כאחד. דיקור סיני מתבסס על גירוי פיזי של מרכזי אנרגיה (צ'קרות ומרידיאנים) ושחרור והזרמה של אנרגית החיים הזורמת בגופנו (אנרגית הצ'י). אנרגיה זו היא האחראית על החיות בנפש, שמזרימה את האנרגיה הזו אל הגוף הפיזי. ברפואה המזרחית, ובדיקור סיני במיוחד, רואים קשר הדוק בין הגוף והנפש, וטוענים כי בכל בעיה פיזית אפשר ואף כדאי לטפל במישור האנרגטי-נפשי. בטיפול בכאבי גב על ידי דיקור סיני, השיטה היא זהה לטיפול בכל בעיה, והיא דיקור של מרכזי האנרגיה הרלונטיים במטרה להזרים את האנרגיה הדרושה. לאחר הדיקור ועוררות המרכז, אנרגית הצ'י זורמת ביתר שאט ומתקן ומרפאה לבד את הגב הכואב.

מה עדיף? טיפול מערבי או דיקור סיני?

בשנים האחרונות ניתן לראות שהרפואה הסינית על ענפיה השונים, תופסת מקום נכבד גם בתרבות המערב, ומשאירה חותם של שיטת טיפול רלונטית לכל בעיה, ממש כמו רופא המשפחה. טיפול מערבי אמנם פותר בעיות גב, אך בטווח הארוך כאבי הגב חוזרים. דיקור סיני לעומת זאת הוכח על ידי מספר רב של מחקרים כשיטת טיפול המטפלת בכאבי הגב באופן יעיל, בטוח ולאורך זמן. דיקור סיני לא רק מטפל בכאבי הגב, אלא גם מונע חזרתם לטווח הארוך.
אז בפעם הבאה שאתם נכנסים לבית מרקחת במטרה לקנות משככי כאבים, או שאתם קובעים תור אצל פיזיוטרפיסט, תשקלו טוב טוב לעבור טיפול בדיקור סיני, ולהפטר מהכאבים אחת ולתמיד.