גיל המעבר ודיקור סיני

מרץ 15, 2014 אירינה יוחננוב
 

תופעות גיל המעבר (הנקראת גם "מנופאוזה") מקורן בשינויים הורמונאליים מערכתיים המתרחשים אצל נשים לקראת גיל המעבר עם הפסקת הווסת.
עיקר השינויים ההורמונאליים בגיל המעבר הם בירידת ההורמונים פרוגסטרון ואסטרוגן בדם, הידועים כהורמונים ה"נשיים". הפסקת הפרשת הורמונים נעוצה בפגיעה בתפקוד השחלות עם גיל המעבר (משמע אבדן הפוריות).
חשוב לציין כי הירידה בתפקוד השחלות בגיל המעבר היא חלק מתהליך פיזיולוגי ואינו קשור לפתולוגיה או מחלה כלשהי.

תופעות קלאסיות של גיל המעבר הן:
א. גלי חום המלוות הזעה כולל בפנים בחזה בצוואר ובגב.
ב. עייפות ואובדן אנרגיות עד כדי תשישות.
ג. חוסר שקט נפשי ודפיקות לב.
ד. דלקות בשלפוחיות השתן ובנרתיק.
ה. דיכאונות.
ו. יובש בעור.

הטיפול בתופעות גיל המעבר ברפואה המערבית מבוסס על נטילת ההורמונים הנשיים בצורה מלאכותית.
מתן תחליפי הורמונים ברפואה המערבית גורם לעיתים לתופעות לוואי כהשמנה, כאבי בטן, הקאות ובחילות. הטיפול ההורמונאלי בגיל המעבר גורם למערכות הגוף האחראיות על ייצור ההורמונים להתנוון מאחר והגוף מזהה אספקה סדירה של ההורמונים החסרים. תופעה זו גורמת לתלות של הגוף בטיפול החיצוני. תלות זו היא אחת מהחסרונות של הרפואה המערבית בטיפול בתופעות גיל המעבר.
אין ספק שהחיים המודרניים הלחוצים המתאפיינים בתזונה לא מאוזנת, עישון, מאמץ נפשי ופיזי, חוסר סיפוק והגשמה עצמית יחמירו את עוצמת תופעות גיל המעבר ואת קצב הופעתן.

דיקור סיני וגיל המעבר
שיטת הטיפול בתופעות גיל המעבר באמצעות דיקור סיני נועדה לחזק את איכות היין בגוף. לטיפול בתופעות גיל המעבר באמצעות דיקור סיני תוצאות מצוינות מוכחות במיוחד לגבי הסימפטומים של הורדת גלי חום, שיפור אנרגיות, יציאה מדיכאון ושיפור איכות השינה. חוסר יין בגוף האישה הנמצאת בגיל המעבר גורם להפרת האיזון בין מערכות יין ליאנג. לסיכום מטרת הדיקור הסיני היא להחזיר לגוף האישה בגיל המעבר את האיזון שהופר בין מערכות האנרגיה ולאפשר לו לחזור לתפקוד תקין.