דיקור סיני עוזר לריפוי ולא רק להקלה

נובמבר 09, 2013 אירינה יוחננוב
 

על פי התפיסה הסינית, בגוף האדם קיימות 365 נקודות פוטנציאליות לדיקור. נקודות אלו הן שלוחות של 14 מרידיאנים (מעין צינורות שתפקידם להעביר את האנרגיה בגוף). כל מרידיאן קשור למערכת אחרת בגוף, וכל נקודה קשורה לאיבר מסוים בגוף.
דיקור סיני עוזר לפתור בעיות מיסודן.

על פי הרפואה הסינית, באמצעות השימוש במחטים, ניתן להגיע לשורש הבעיה או הכאב, ומטרת הדיקור היא להביא לידי ריפוי של האיבר הכואב, ופתירת הדברים לעומקם, ולא רק להוות "אקמול אלטרנטיבי" או כל משכך כאבים אחר.
למעשה, מצב של מחלה או כאב, נובע מחוסר הרמוניה או חוסר איזון בזרימת הצ'י לאיבר מסוים, והחוסר הזה מתבטא בגופנו ככאב, מחלה או זיהום.
לכן, על מנת לרפא את הכאב, אשר מצביע על חוסר איזון, יש לטפל באדם ולראות כיצד משיבים לו את האיזון הזה בחזרה, ואילו אנו, בעולם המערבי, רגילים לטשטש את הכאב ולהתעלם ממנו, באמצעות שימוש במשככי כאבים. בצורה זו, לעולם איננו מגיעים לשורש הבעיה, וניתן לראות אנשים רבים הסובלים למשל מכאבי ברכיים כרוניים.

מחקרים רבים הוכיחו כבר כי דיקור סיני עוזר לשכך כאבים ראומטיים, להקל במיגרנות, בשפעת ונזלת, ולאחרונה הוכח שניתן לשכך כאבי מפרקים הנובעים מדלקות או מחלות מפרקים חמורות. הטיפול באמצעות הדיקור הסיני יכול להיות משלים לטיפול הקונבנציונאלי, ולעיתים אפילו יעיל יותר.

ולסיכום, אם ברצונכם ללכת צעד נוסף בדרך אל השחרור מהכאב, התייחסו אל הדיקור הסיני לא כעוד אקמול, מורפיום או וולטרן, אלא כעל מפתח שיכול להקל את הכאב ממנו אתם סובלים ואף לרפא אותו לחלוטין. כל העניין הוא חזרה למצב של הרמוניה, למצב הטבעי.